Akademia Team Blue — Counter Strike Global Offensive

Stało się! Piast jako pierwszy klub sportowy w Polsce ma przyjemność przedstawić drużynę akademii Counter Strike Global Offensive!
Piast Gliwice Esports będzie reprezentowany przez
Team Blue, w którego skład wchodzą:

Adrian „AlcesT” Chyziak – In Game Leader

Kamil „miNNNi” Łataś

Paweł „Bambitto” Borkowski

Tomasz „Totty” Kamiński

Szymon „Mlekooo” Mlekicki

Sebastian „Redbearddd” Olczyk – Trener

Zawodnicy w tym składzie grają ze sobą od kilku miesięcy, występując wspólnie w wielu esportowych turniejach i ligach. Ich umiejętności, podejście do esportu oraz zachowanie przekonały nas, aby to właśnie Oni zasilili niebiesko – czerwone szeregi. Wierzymy w ich potencjał oraz to, że dzięki nam będą mogli się rozwijać tak, aby w przyszłości stać się topową drużyną.

Większość z Was z pewnością zadaje sobie pytanie: dlaczego zaczynamy od akademii? Czemu zaczynamy przygodę z esportem od tej ścieżki? Przecież powinniśmy od razu wziąć gwiazdy sceny i stworzyć „dream team”? Otóż wkraczając w esport jako klub sportowy mamy do czynienia z zupełnie innymi warunkami, strukturą organizacyjną i komunikacją niż w przypadku każdego innego esportowego projektu.
Nasza sekcja musi łączyć przekazy kierowane do „dwóch światów”, do których należą fani lokalni oraz fani esportu,
co zawsze będzie wpływać na całokształt podejmowanych przez nas decyzji i determinować użycie odpowiednich środków komunikacji marki.
Chcemy również, aby nasza przyszła pierwsza drużyna była dobrze opłacana, stanowiąc trzon sekcji,
co będzie się wiązać z zupełnie innymi kosztami i wymaganiami w stosunku do graczy. Może brzmieć to dosyć dziwnie dla ludzi niezaznajomionych z tematem esportu, ponieważ większość z nich posiada przeświadczenie co do tego, że esport to „łupanina” przed komputerem czy telewizorem…
I jak ktoś może jeszcze chcieć za to dostawać pieniądze… Jak najbardziej może i powinien! Ponieważ esport na najwyższym poziomie rozgrywek niczym się nie różni od sportu w procesie kształtowania jednostki, która swoimi umiejętnościami ma wykazywać się należytą dyspozycyjnością niekiedy w bardzo wymagających warunkach.

W naszych założeniach strategii rozwoju sekcji nie chodzi też o to, aby zapełnić skład gwiazdami CSa, licząc na natychmiastowe wygrane i „efekciarstwo”.
Chcemy spróbować na początku stworzyć własną drużynę, na podstawie metod, dających szanse wszystkim tym, którzy na to zasługują, zważywszy na potencjał społeczności lokalnej, z którą będziemy z przyjemnością i chętnie współpracować.

Ok! Wracamy do tematu naszej drużyny — Team Blue przyjeżdżając do Gliwic, nie przybyli tutaj tylko po to, aby pstrykać sobie foty, ale też trenować!
Ten trzydniowy boot camp (pewien rodzaj obozu przygotowawczego) miał pomóc chłopakom w zorganizowaniu i nastawieniu do przyszłych zmagań turniejowych, z których relacja będzie prowadzona na platformie Twitch (link udostępnimy na naszym fanpage’u).
Warto również zaznaczyć, że jest z nami w ekipie caster/komentator Mateusz „HaX” Ogonowski, który postara się zapewnić jeszcze lepszy poziom oglądalności tych rozgrywek.

Bardzo dziękujemy i polecamy PC Store Gaming House Gliwice (http://gaminghousegliwice.pl/), które umożliwiło nam skorzystanie z obiektu.

Wkrótce przedstawimy każdego zawodnika z osobna. Poniżej załączamy zdjęcia, które zrelacjonują przyjazd chłopaków oraz umożliwią chociaż trochę poznać to, czym w przyszłości będziemy się zajmować, szkoląc zawodników.

 

 

1 komentarz

  1. Powodzenia, trzymam kciuki. Stefan Gąsior

    Reply

Zostaw komentarz