12 grudnia bezpośrednio przed meczem Piasta Gliwice z warszawska Legią w strefie VIP Stadionu Miejskiego w Gliwicach odbył się drugi w historii Ekstraklasy mecz pokazowy FIFA 18.

Barwy gospodarzy reprezentował Jakub „Mrowinho97” Mrowicki, a jego przeciwnikiem był reprezentant Legii Michał „sroka” Srokosz.

Zawodnicy najpierw zagrali dwumecz w trybie FIFA Ultimate Team (możliwość tworzenia własnych drużyn na podstawie kupowanych lub zdobywanych FIFA pointsów), a następnie mecz pokazowy w trybie 85 (zrównane statystyki drużyn do poziomu 85) klubami, które reprezentują.

W pierwszym przypadku lepszy okazał się reprezentant Legii Warszawa, który wygrywał obydwa mecze: 1-3 i 1-4.

W kolejnym pojedynku gracze zmierzyli się zespołami Piasta Gliwice i Legia Warszawa dostępnymi w grze ze zrównanymi umiejętnościami zawodników. Tym razem lepszy był Mrowinho, który wygrał to spotkanie 2-1.

Showmatch między zawodnikami klubów Ekstraklasy był już drugim tego typu wydarzeniem w Polsce. Pierwszy, który zapoczatkował mecze pokazowe, odbył się kilka tygodni wcześniej – również w Gliwicach pomiędzy zawodnikami Piasta Gliwice i Wisły Płock.

– Bardzo cieszymy się, że udało nam się zorganizować taką imprezę – i to już drugi raz – właśnie w Gliwicach. Nie wygraliśmy, ale doskonale wiemy, że wynik w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia. Najważniejsza jest sama organizacja i promocja esportu w Polsce. Chcemy pokazać, że Piast Gliwice mocno stawia na nowoczesność i widzimy tę drogę rozwoju, którą obecnie podążają największe kluby sportowe na świecie – powiedział Michał Draczyński, Manager ds. PR w GKS Piast S.A.

Mamy nadzieje, że w niedalekiej przyszłości coraz więcej klubów piłkarksich zdecyduje się otworzyć sekcje esportowe i będziemy walczyć ze sobą o punkty ligowe, nie tylko na prawdziwej, ale także na wirtualnej murawie.

Kto wie? Być może tego typu rozgrywki nie będą odbywać się tylko w grze FIFA, ale również CS:GO, LOL, Dota 2 i każdym innym tytule, który przenosi fanów do świata tych coraz popularniejszych wirtualnych zmagań.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Piasta Gliwice i Piasta Gliwice ESPORTS – sekcję zajmującą się sportem wirtualnym.

Sponsorzy: Miasto Gliwice, Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach, MediaMarkt (Europa Centralna), Rada Osiedla Trynek, Śląska Sieć Metropolitalna

Realizacja: KGH Esports Consulting