Otwarcie sekcji Piast Gliwice Esports

Dzisiaj oficjalnie ruszyła sekcja esportowa Piasta Gliwice! Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem planów związanych ze sposobem jej prowadzenia oraz jak zamierzamy współpracować z polską społecznością esportową.

Stawiamy na esport

Piast Gliwice jako klub wielosekcyjny angażuje się w dyscypliny sportowe, które swoim charakterem wpisują się w podstawowe wartości klubu, czyli profesjonalizm i zaangażowanie. Esport jako nowa wirtualna dziedzina sportowej rywalizacji wymaga umiejętności na wysokim poziomie oraz poświęcenia, które przy odpowiednim kształtowaniu umiejętności zawodników pozwolą zbudować kolejną kadrę. Zamierzamy tym samym stworzyć zupełnie inny, lecz silny przekaz marki jako Klubu stawiającego na nowoczesność powstających dyscyplin oraz technologię wkraczającą coraz intensywniej w każdy aspekt sportu.

Nasze założenia i cele

Piast i Egames będą dążyć do wspierania środowiska esportowego. Nasza działalność będzie polegać przede wszystkim na współpracy w akcentowaniu wartości, jakie niesie ze sobą esport, nie tylko od strony rozrywki i emocji, ale również warsztatu. Przede wszystkim będziemy dążyć do tego, aby pokazać, jak esport intensywnie wpływa na młodych ludzi. Esport może okazać się także dobrym „narzędziem” do tego, aby w przyszłości dać szanse jednostkom, które dzięki treningowi, profesjonalnej postawie i zaangażowaniu, będą odnosić sukcesy w wirtualnych zmaganiach na arenie polskiej oraz międzynarodowej.

Współpraca z polską społecznością esportową

Zdajemy sobie sprawę, że środowisko fanów esportu jest reprezentowane przez młode i dobrze poinformowane osoby, które są wyczulone na każdy brak autentyczności przekazu. Dlatego w prowadzeniu sekcji będziemy stawiać na współpracę ze środowiskiem naszych fanów, mediów oraz influencerów ze środowiska esportu tak, aby móc tworzyć odpowiednie treści oraz promować wydarzenia, których chcemy być częścią czy też organizatorami. Wszystko po to, aby przedstawiać siłę wirtualnych zmagań związanych z esportem.

Gry, które nas głównie interesują

League of legends, Counter-Strike: Global Offensive, FIFA, lecz to nie wszystko.
Przyglądamy się również scenie Quake’a, Overwatcha oraz grze Playerunknown’s Battlegrounds.

Plany związane z drużyną

W najbliższym czasie planujemy zaprezentować naszych graczy i poszukiwać kolejnych, tak aby móc stworzyć dwie drużyny (akademie oraz profesjonalną drużynę) dla każdej z gier, które są do tego przystosowane.