Rewanż Wisła Płock Esports kontra Piast Gliwice Esports na remis.

 

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych 2 kwietnia 2018 r. miało miejsce kolejne ważne wydarzenie z udziałem drużyny e-sportowej Piasta Gliwice. O godzinie 1300, bezpośrednio przed meczem 29 kolejki LOTTO Ekstraklasy, na stadionie w Płocku odbył się mecz rewanżowy w grze „FIFA 18” pomiędzy drużynami Wisły Płock Esports a Piastem Gliwice Esports.

Przed rywalizacją obu sekcji został rozegrany przedmecz między Mistrzami Polski w Grze „FIFA” Cezarym „KarteKpl” Gontarkiem a Oskarem „Junajted” Siwcem. W starciu mistrzów lepszy okazał się „KarteKpl”, pokonując rywala 4:1.

W rewanżu pierwsi rozpoczęli rywalizację Tomasz „Bryke” Beczak (Wisła Płock) kontra Bartosz „seVen” Majewski (Piast Gliwice). Początek spotkania wyglądał obiecująco dla zawodnika Piasta, niestety w 33 minucie stracił pierwszą bramkę. Bartek miał okazję na wyrównanie i strzelenie gola do tzw. szatni, jednakże piłka trafiła w słupek. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 1:0. W drugiej połowie nasz zawodnik również stwarzał sobie wiele sytuacji, których jednak nie udało mu się wykorzystać. Niestety, niewykorzystane sytuacje się mszczą. Rywal „seVena” wykorzystał błędy i mecz zakończył się wynikiem 4:0.

W meczu numer dwa zmierzyli się Cezary „KarteKpl” Gontarek (Wisła Płock) z Jakubem „Mrowinho97” Mrowickim (Piast Gliwice). Mecz był bardzo wyrównany. Obaj zawodnicy starali się popełniać jak najmniej błędów i dać z siebie 100% swoich możliwości. Na gola musieliśmy czekać aż do 60 minuty. Wówczas „KarteKpl” tuż przed polem karnym faulował „Mrowinio97”, co skutkowało podyktowaniem rzutu wolnego z odległości 22 m od bramki. Zawodnik Piasta zachował zimną krew i wykorzystał stały fragment gry, wychodząc na prowadzenie. Wynik spotkania do końca nie uległ zmianie. Zasłużenie nasz Jakub „Mrowinho97” Mrowickim pokonał zawodnika z Płocka 1:0. Zatem w meczu e-sportowym po grach indywidualnych był remis.

Rywalizację zakończyła finałowa rozgrywka w trybie FIFA18 2vs2 pomiędzy drużyną „Bryke” & „KarteKpl” (Wisła Płock) a duetem „Mrowinho97” & „seVen” (Piast Gliwice). Pierwszy kwadrans meczu był bardzo dobry dla zawodników Piasta. Wyglądali i radzili sobie dużo lepiej od przeciwników. Niestety popełnili błąd i w 16 minucie, to nie oni a reprezentanci Wisły wyszli na prowadzenie. W ciągu kolejnych 15 minut rywale „Mrowinho97” i „seVena” zdołali strzelić kolejne 2 gole i już w 30 minucie mieli przewagę 3 bramek. Niestety do końca pierwszej połowy reprezentanci Niebiesko-Czerwonych nie potrafili stworzyć okazji, która pozwoliłaby im strzelić kontaktową bramkę, stąd wynik pozostał bez zmian.

Druga połowa zaczęła się obiecująco dla Jakuba i Bartka, ponieważ już w 51 minucie udało im się sprowokować rywali do faulu w polu karnym. Bartosz „seVen” Majewski bez problemu wykorzystał okazję i zdobył pierwszego gola dla Piasta. Na 20 minut przed końcem, zawodnicy Piasta musieli strzelić 2 bramki, aby przynajmniej zremisować to spotkanie. Wydawało się to nie do osiągnięcia, gdyż przeciwnicy grali bardzo dobrze. Jednak nasi zawodnicy grali odważnie i już w 72 minucie „naszym chłopakom” udało się zdobyć kolejnego gola i przewaga Wisły Płock z wyniku 3:0 stopniała do wyniku 3:2. Kolejne minuty uciekły, jednak niebiesko-czerwoni nie poddali się i w 90 minucie doprowadzili do remisu 3:3. Bez wątpienia był to najbardziej emocjonujący mecz tego dnia.

Cały e-sportowy mecz w Grze „FIFA 18” pomiędzy drużynami Wisły Płock Esports a Piastem Gliwice Esports zakończył się wynikiem remisowym 2:2.

 

Chcielibyśmy podkreślić, że nasze Kluby są prekursorami takich rozgrywek, ponieważ pierwsze takie wydarzenie e-sportowe miało miejsce na stadionie Piasta Gliwice w dniu 28 października 2017 r. drużyny Piasta Gliwice i Wisły Płock rozpoczęły tę rywalizację. I w dalszym ciągu z powodzeniem ją kontynuują. Organizowanie tego typu przedsięwzięć ma sens, ponieważ coraz więcej klubów ekstraklasy decyduje się na otwarcie sekcji e-sportowych, co było również widać w marcu 2018 r. na drugiej edycji Turnieju e-sportowego EA SPORTS FIFA Ekstraklasa Cup.

Wydarzenie, które odbyło się na stadionie w Płocku, było na żywo transmitowane na kanale YouTube Wisły Płock oraz na stadionowym telebimie. Jeżeli ktoś z Was przegapił te meczowe pojedynki, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia powtórki : LINK